MANAS DOMAS

Labdarība nekad nav un nebūs par velti!

Es bieži dzirdu - labdarība, labie darbi, bez maksas, par velti, man pienākas, man vajag, gribu, kāpēc Jūs nepalīdzat, man nepatīk tas ko saņēmu, utt.

Daļā sabiedrības valda uzskats, ka Labdarība nozīmē, kas viss ir par velti, jeb Labdarība neko nemaksā. Šis uzskats ir maldīgs! Labdarība un labie darbi maksā tāpat, kā jebkas cits mūsu ikdienā. Lai kā mums liktos, ka vārds "Labdarība" nekādi nav savienojums ar finansēm, tomēr ir ..... un ļoti.

Jebkurš Labdarības projekts, jeb Labie darbi paredz zināmus izdevumus, par kuriem nezin un kurus nerdz tie, kuri gūst labumu no šiem Labdarības projektiem. Ziedojuma saņēmējs redz tikai to brīdi, kad viņš saņem atbalstu - saņem mantas, apmeklē labdarības pasākumus, saņem pārtiku.

Ziedojuma saņēmējs neredz to daļu no Labdarības projekta, kad tiek apmaksāts transports, lai šo ziedojumu nogādātu lūdzējam, neredz, kā tiek apmaksāti pasākuma dalībnieki, kuri priecē tos, kuriem dzīvē iet visgrūtāk, jā arī neredz to laiku, kuru "nozogam" savām ģimenēm, par labu citiem.

PIEMĒRS: NSUS gaisa balonu festivāls - Gaisa balonu komanda, piepūšamo atrakciju komanda, lai nokļūtu uz šo pasākumu maksā no savas kabatas, jo ir nepieciešama degviela. Tajā pat laikā maksā arī pats pakalpojums, kā atrakcijas un gaisa balona darbība. Dalībnieki šajā dienā neiegūst tās finanses, kuras viņi iegūtu, ja piedalītos NElabdarības pasākumā.

PIEMĒRS: NSUS virtuve - lai nogādātu pārtiku trūcīgajiem, tiek izmantota automašīna, kurai jālej degviela, lai tā spētu izbraukāt visus ciemus un pilsētas nogādājot pārtikas kravas.

PIEMĒRS: Labdarības koncerti ar dāvaniņām - dāvaniņas sarūpē cilvēki gan Latvijā, gan ārpus Latvijas un ir aprēķināts, ka vidējā dāvaniņu cena NSUS biedrības projektos ir ap 30,00-60,00 EUR par dāvaniņu. Lai dāvaniņas nogādātu no Rūķiem līdz NSUS birojam un tās pēčāk cenralizēti nogādātu uz pasākumu arī nepieciešams gan transports, gan degviela.

Jebkurš cilvēks, kurš iesaistās labdarības projektos un vēlas palīdzēt otram, ik katrs no viņiem maksā. Tam visam pa virsu nāk arī lielais laiks, kurš tiek veltīts, lai šos labdarības projektus noorganizētu.

Arī Labdarības biedrības ikdiena maksā naudu, jo jāapmaksā gan telefona sarunas, gan mājas lapas administrēšana, gan bankas konta apkalpošanas apmaksa, gan degviela, kā arī citi administratīvie izdevumi.

Tajā brīdī, kad esi nolēmis kādam palīdzēt, rēķinies ar savām finansēm un savu laiku un tikai tad, ja abiem faktoriem vari dot apstiprinoši atbildi "JĀ! IR!", tikai tad Tu esi gatavs Labdarībai.

Tie, kuri saņem palīdzību, lūdzu padomājiet un novērtējiet to, ko citi, pilnīgi sveši cilvēki dara Jūsu labā un no sirds!

Nebūšu izbrīnīta, ja viedokļi dalīsies, bet es runāju no ikdienas pieredzes....

Raksta autore

Liga Leontine Uzulniece paraksts

logo

E-pasts: domatava@domatava.lv

© Līgas Domātava. Visas tiesības paturētas.