MANAS DOMAS

Visiem labs nekad nebūsi

Darbojoties biedrības labdarības projektos (jau vairāk, kā 15 gadi) - organizējot tos, vadot tos, esmu sastapusies ar cilvēku neapmierinātības viedokli un mūžsenajiem jautājumiem - kāpēc viņam, kāpēc ne man, kāpēc tik maz, kapēc ne tagad, man vajag, man pienākas, man nepatīk....

Tad nu gribas pateikt, ka visiem labs nekad nebūsi, visiem nekad pa prātam neizdarīsi, visus nepabarosi un visus neapģērbsi!

NSUS projekti, 90% gadījumos ir noorganizēti tā, ka netiek tērēts gandrīz ne cents, ja nu vienīgi neskaita degvielas izdevumus, kurus sedzu pati, kā arī izmantoju savu personīgo automašīnu, lai nokļūtu tajā vai citā vietā un nogādātu ziedojumu vai apsekotu projektā iesaistīto cilvēku vai objektu. Arī Labie rūķi, kuri piedalās labdarības pasākumos, paši "izvelk" no savas kabatas naudiņas un nosedz izdevumus, lai varētu piedalīties labdarības projektos un līdz tiem nokļūt.

Te ir attieksmes, sirds, aicinājuma lieta - darīt vai nedarīt. Ziedot dienu Labdarības pasākumam vai nē! Ziedot savu naudu degvielai, lai nokļūtu pasākumā vai nē! Ziedot svešajam vai nē!

Esmu, kaut kā nemanot, iemācījusies noorganizēt pasākumus, vaicājot pēc beatlīdzības palīdzības!
Atbildēs - klusums, atteikums, atbalsts.....atbildes dažādas un raibu raibās!

Cilvēkiem būtu skaidri jāsaprot, ka biedrība nepelna, lai pēc tam varētu maksāt, apmaksāt, pirkt un dāvināt kaut ko. Lūdzējiem būtu jāsaprot, ka visas mantas, dāvanas, pakalpojumus biedrība sniedz tik lielā apjomā, kā ir iespējams, pieejams un var atļauties (cik saziedo labās sirdis, sponsori). Par to, ka kādam kaut kas netika dots tik daudz cik gribējās, jeb tad, kad gribējās, nav iemesls teikt un domāt, ka labdarības biedrība šķiro cilvēkus, jeb, ka kāds ir vairāk vai mazāk pelnījis saņemt palīdzību, ziedojumus, dāvanas.

Mīļie, labie palīdzības lūdzēji, jeb gaidītāji - nedz labdarības biedrībai (man, kā cilvēkam, jo pārstāvu biedrību), nedz Labajiem Rūķiem nav nekas Jums jādod, jāsniedz, jāvelta. Jums būtu jābūt pateicīgiem no sirds par to, ka vispār kāds atsaucas uz Jūsu lūgumiem, prasījumiem. Jums būtu no sirds jānovērtē, ko otrs (svešs Jums cilvēks) Jūsu labā dara!

Kāds noteikti tagad gribētu man teikt - Ko Tu te skaidrojies!? Veltīgi un nevajadzīgi tērē laiku!
Es vēlos, lai mani sadzird gan devēji, gan ņēmēji un nedaudz aizdomājas par šīm lietām un šiem jautājumiem.

Arī patlabam NSUS biedrībā ir vairāki projekti, kuriem nepieciešams finansējums (dažāda apjoma), elementāru lietu iegādei, pakalpojuma iegādei, lai palīdzētu kādam kuram nepieciešams. Es visu laiku rakstu, skaidroju, tiekos, apliecinu, pamatoju, lūdzu, plānoju ..... lai labdarības projekti izdotos. Un tas viss tikai tāpēc, lai palīdzētu man pilnīgi svešiem cilvēkiem, kurus iespējams redzu projekta ietvaros pirmo reizi un varbūt pēdējo.

Ir jautājums ..... kāpēc daram labos darbus un palīdzam svešiem cilvēkiem?
Ir jautājums ..... kāpēc svešie cilvēki to nenovērtē?

Lai vai kas, nenovērtēšana mani jebkurā gadījumā neietekmē. Es tāpat darīšu iesākto, palīdzēšu tik cik būs iespējams, kā arī turpmāk ik pa laikam kādam skaidrošu to LIELO "KĀPĒC?".

Iemācies novērtēt, pateikties, būt pacietīgam, būt iecietīgam .... un viss būs!

Uz pozitīvas nots,

Raksta autore

Liga Leontine Uzulniece paraksts

logo

E-pasts: domatava@domatava.lv

© Līgas Domātava. Visas tiesības paturētas.