MANAS DOMAS

"Ej un Dari" dzīves mācības

Tici, ka var paveikt visu! Izvirzi sev mērķi! Dzīvo pilnvērtīgi! Nekad nepadodies! Labi sagatavojies! Tici saviem spēkiem! Saņem drosmi - un dari! Nekad nesaku: Es to nevaru izdarīt, jo nezinu, kā to darīt.

* Es vienmēr mēģinu un neļauju muļķīgiem noteikumiem mani apturēt, bet atrodu likumīgu veidu, kā tos apiet.
* Saku saviem darbiniekiem: "Ja gribat to paveikt, saņemiet drosmi un dariet."
* Ja tev nav pietiekami lielas pieredzes, lai sasniegtu savu mērķi, meklē citus paņēmienus, kā to paveikt.
* Tev nav jāapmeklē mākslas koledža, lai kļūtu par dizaineru. Iestājies darbā kādā modes namā par apkopēju un veido savu karjeru.
* Mācība, kuru biju guvis un kurai sekoju visu mūžu, ir mēģināt un mēģināt, bet nekad nepadoties.
* Vienmēr saku cilvēkiem, ka vajag visu kā nākas izplānot un sagatavoties, ja grib kaut ko paveikt labi.
* Dari kaut ko nevis tad, kad gribas, bet tad, kad esi tam gatavs, tici saviem spēkiem, palīdzi citiem un nekad nepadodies.
* Ja tu patiešām vēlies kaut ko panākt, dari to! Lai kāds būtu tavs mērķis, to nevar sasniegt, ja nepārvar bailes un nelido.
* Nezaudē laiku - izmanto izdevību!
* Uz dzīvi raugies pozitīvi!
* Ja kaut kas tevi neiepriecina, pievērsies kam citam!
* Ja tev ir mērķis un pozitīvs skatījums uz dzīvi, tad ir, pēc kā tiekties. Centīgi strādāt un no sirds priecāties - ir viss, kādēļ vērts dzīvot. Bet, tiklīdz kaut kas vairs nesagādā prieku, manuprāt, jāmeklē pārmaiņas. Dzīve ir pārāk īsa, lai īgņotos. Mosties nelāgā garastāvoklī un justies nelaimīgam - tā nav pareizā nostāja.
* Nekad necenties tikai nopelnīt naudu! Tu negūsi ilgstošus panākumus, ja tavs vienīgais mērķis ir nauda.
* Aprēķini risku - un mēģini! Tici saviem spēkiem!
* Esi uzticīgs saviem sapņiem un mērķiem! Nenožēlo izdarīto!
* Var uzmanīties un izvairīties no riska, bet nevar pasargāt sevi visu laiku. Es ticu, ka veiksme ir ļoti liela nozīme mūsu dzīvē. Ir viegli padoties grūtā situācijā, bet esmu pārliecināts, ka jāpaliek uzticīgam saviem sapņiem un mērķiem, tāpat kā rīkojās šie brīnišķīgie cilvēki. Un, ja esi kaut ko nolēmis, nekad nevajag skatīties atpakaļ un nožēlot izdarīto.
* Panākumi ir kaut kas vairāk par veiksmi.
* Dzīvē vienmēr gadās kaut ko iegūt un kaut ko zaudēt. Priecājies, ja esi uzvarējis, un nenožēlo zaudēto! Nekad neskaties atpakaļ! Pagātni tik un tā nevar mainīt. Bet es cenšos mācīties no pagātnes kļūdām. Ne jau katram lemts vadīt aviolīnijas un dzelzceļa kompānijas. Bet, lai kāds būtu tavs sapnis, - ķeries pie darba!
* Izvirzi augstus mērķus! Izmēģini jauno! Nemitīgi izaicini sevi!
* Viss ir iespējams, ja to mēģina darīt.
* Tiecies pēc saviem sapņiem, bet dzīvo reālā pasaulē!
* ES ticu sev. Ticu rokām, kas strādā, prātam, kas domā, un sirdīm, kas mīl.
* Laiku pa laikam ir vērts aprimt un neko nedarīt. Tas dod iespēju ļauties pārdomām, uzlādē gan mūsu ķermeni, gan prātu.
* Ja jums ir laiks slaistīties, jums ir laiks arī strādāt.
* Man šķiet, ka laiku pa laikam mums visiem jāizvērtē sava dzīve. Vai esam sasnieguši izvirzītos mērķus? Vai ir kaut kas tāds, no kā varētu atteikties? Es nerunāju par to, ka jāizmet novalkātās kurpes vai veci krēsli. Es uzskatu, ka mums jāatmet sliktie paradumi vai laiskums, kas neļauj virzīties uz priekšu un tikai piesārņo smadzenes.
* Viss, ko redzu un dzirdu, var rosināt jaunu ideju.
* Vienalga, par ko tu vēlētos kļūt, ko gribētu dzīvē sasniegt, - tu vari to paveikt. Tādēļ uz priekšu! Sper pirmo soli - saņem drosmi un dari to!

Ričarda Brensona grāmatā "EJ un DARI dzīves mācības"

logo

E-pasts: domatava@domatava.lv

© Līgas Domātava. Visas tiesības paturētas.