MANAS DOMAS

20 lietas, kuras jāatlaiž, lai būtu laimīgs

Lasāmgabals
No kā jums ir visgrūtāk atvadīties un kāpēc? Mēs taču tik ilgi esam dzīvojuši ar šiem uzstādījumiem, un tie pat savā ziņā ir bijuši izdevīgi. Ar ko jums nācās visilgāk strādāt? Un kā ar rezultātiem? Veiksmīgi? Izdodas? Kāpēc neizdodas? Ja izdodas, kas ir palīdzošais?

1. CITU ATZINĪBA
Kāda gan nozīme, kurš kā par ko domā? Ja esat laimīgs par savu lēmumu, tātad tā ir pareiza izvēle, un nav svarīgi, ko teiks citi.
Padomājiet, cik daudz jūs iegūsiet, ja pārstāsiet skatīties uz citiem, mēģinot uzminēt, vai viņiem patiks jūsu lēmums, vai nē. Turklāt jūs pat pusē gadījumu nevarēsiet uzminēt, ko citi par jums patiešām domā. Vai tad ir jēga tā pūlēties?

2. DUSMAS UN AIZVAINOJUMS
Dusmas sagrauž cilvēku no iekšas, tāpēc iemācieties salabt un samierināties ar tiem, kuri jūs tracina.
Tas nenozīmē, ka var ļaut citiem jūs izmantot, lai tikai izvairītos no konflikta, vienkārši iemācieties uzveikt savas bailes un aizvainojumu un atbrīvoties no sāpēm, kas paliek jūsos. Atcerieties, ka tas, kurš sadusmo, jūs kontrolē.

Dzīve kļūst daudz vienkāršāka, kad iemācāmies pieņemt atvainošanos, kuru reizēm nesaņēmām.
Ir cilvēki, kuri izbauda atvainošanos kā izmeklētu ēdienu, un arī tas ne pie kā laba nenoved. Šādas jūtas kaitē nevis tam, uz kuru jūs apvainojaties vai dusmojaties, bet tikai un vienīgi jums pašam.

3. IDEĀLA ĶERMEŅA TĒLS
Cik bieži uzķeraties skaistuma industrijas padomiem, draugu un tuvinieku viedoklim? Ķermenis – tas ir tas nedaudzais, kas jums patiešām pieder, un jūs esat vienīgie, kas izlems, kā tam vajadzētu izskatīties. Vienīgais, kam ir nozīme – kā jūs tajā jūtaties. Ērti vai neērti, pārējam nav nozīmes.

4. IDEĀLA PARTNERA TĒLS
Nav ideālu partneru, pat nesapņojiet. Katrā no mums ir kāds ideāls tēls vai vismaz īpašību kopums, kam otram cilvēkam būtu jāatbilst, bet dzīvei, kā zināms, nospļauties par mūsu sarakstiem.

Kādām īpašībām būtu jāpiemīt partnerim, lai jūs kopā ar viņu būtu laimīgi? Visiem cilvēkiem tās ir vienādas: jums ir jāmīl savs partneris no visas sirds, kopā ar viņu jājūtas viegli un ērti, un vēl viņam ir jūs jāpieņem tādu, kāds/kāda esat. Ja pirmie divi punkti saskan, lieliski, ir atrasts meklētais. Atliek vien „izaudzināt” sevī trešo punktu.

„Viņš nav ideāls. Arī tu tāda neesi. Un neviens no jums nekad nebūs ideāls. Bet ja viņš kaut reizi ir licis tev smieties, ja viņš atzīst, ka ir cilvēks un tāpēc mēdz pieļaut kļūdas, esi ar viņu un dod visu, ko vari dot.

Viņš nerakstīs tev dzeju, nedomās par tevi katru mīļu brīdi, bet viņš tev atdos daļu sevis, lai gan zina, ka tu to vari saplēst sīkos gabaliņos. Nevajag vērtēt.

Nevajag viņu sāpināt, censties izmainīt vai gaidīt ko vairāk, nekā viņš ir spējīgs tev dot. Pasmaidi, kad viņš tevi dara laimīgu, kliedz, kad viņš tevi saērcina, un garlaikojies, kad viņš nav ar tevi. Mīlestība ir grūta kaut vai tāpēc, ka tā ir. Jo nav ideālu cilvēku, bet ir viens cilvēks, kurš būs ideāls priekš tevis.”

5. IDEĀLA DZĪVE
Tāpat kā nav ideālu partneru, nav arī ideālas dzīves. Dzīve ir tas, ko jūs tajā ieliekat, tāpēc, ja neesat gatavi nopietnam darbam un noteikumiem, tas nozīmē, ka izvēlaties būt nelaimīgi. Izdarītā izvēle tieši ietekmē to, kā paiet jūsu dzīve.
Jūs varat radīt savu pasauli – pašu skaistāko no visām.

6. JŪS GRASĀTIES KĻŪT BAGĀTI
Daudzi cilvēki nodzīvo visu dzīvi ar domu, ka viņiem ir jākļūst par miljonāriem. Neskatoties uz to, ka pēc būtības tas nav slikts mērķis, lai to sasniegtu, ir daudz jāstrādā. Turklāt nauda nevar būt par pašmērķi, jo jūs taču tajā nepeldēsieties kā Skrūdžs.
Galvenais ir atrast darbu, kas kļūs par jūsu kaislību, lai varat pašrealizēties, un tad arī nauda atnāks (protams, ja nejūtat pret to riebumu).

7. IDEJA, KA VEIKSME PAGRIEZĪSIES PRET JUMS
Nav jāgaida, kad Veiksmes Kundze pieklauvēs pie jūsu durvīm, lai gan tas patiešām var notikt jebkurā brīdī. Novērtējiet dzīvi, kāda jums tā ir, esiet pateicīgi par to, kas ir dots. Veiksme nekad neatnāks, ja jūs to tā gaidīsiet.

8. ATTAISNOŠANĀS
Aizmirstiet ko nozīmē „nav laika”, ir tikai „nav vēlēšanās”. Attaisnojums – tas ir vienkāršs mēģinājums nejusties tādam mēslam, kad kārtējo reizi darāt to, ko jau sen bija jāizdara.

9. DOMAS PAR BIJUŠAJIEM
Kaut kāda iemesla dēļ jūs izšķīrāties, bet jebkurā gadījumā tam bija kāds iemesls. Atmiņas par saviem bijušajiem, par to, ko jūs guvāt no šī cilvēka. Nesapinieties jūtās pret cilvēku, kurš nekad nebūs ar jums – tas tikai izjauks jaunās attiecības un liks jums ciest.

10.STŪRGALVĪBA
Cilvēkam ir grūti atzīt savas kļūdas. Citi gluži vienkārši ir bijuši zinošāki vai spējīgāki izdarīt kaut ko pareizi. Tāpēc pietiek spītēties, vienkārši pieņemiet to kā faktu. Jo mazāk jūsos būs stūrgalvības, jo atvērtāki jūs būsiet kaut kam jaunam. Padomājiet, cik daudz visa kā jūs varat izdzīvot un izjust, ja pamēģināsiet saprast un pieņemt arī kāda cita viedokli, ne tikai savējo.

11. PROKASTINĀCIJA
Pietiek atlikt visu uz vēlāku laiku, dzīvojiet šodienai. Ja visu laiku kaut ko atlieciet uz vēlāku, padomājiet, varbūt tad vispār to nemaz nav jēgas darīt? Un ja tomēr ir, tad dariet to tagad – pastāvīga atlikšana uz rītdienu rada vienīgi vainas sajūtu un stresu. Vai tiešām ir vērts tā ciest?

12. ATMIŅU BAGĀŽA
Nav vērts stiept sev līdzi atmiņu bagāžu, īpaši no pagātnes attiecībām. Ja kādu spēcīgi mīlējāt vai domājāt, ka mīlat, jūs neapzināti salīdzināsiet, veidosiet projekcijas uz jauno partneri, kurš ne pie kā nav vainīgs.
Uzsākot jaunas attiecības, atbrīvojieties no vecajām, un ne tikai dzīvē, bet arī savā galvā. Tas ir godīgi ne tikai pret iemīlēšanos, bet pret attiecībām kopumā: ar draugiem, darbiniekiem, priekšniekiem utt.

13. NEGATĪVISMS
Visas jūsu domas un vārdi atgriežas pie jums reālajā dzīvē. Tāpēc mainiet savus dzīves uzstādījumus uz „viss ir un būs labi”. Cilvēkam, kurš tam tic, nav nekā neiespējama.

14. NEVIENU NETIESĀJIET
Kāpēc cilvēkiem ir tik svarīgi, kas notiek citu dzīvēs? Mēs tik daudz laika veltām, apspriežot citus cilvēkus un viņi mūs.
Tā kā pasaule ir mūsu domu projekcija, mēs skaidri zinām, ka visi mūs aprunā (jo paši tā darām).
Apburtais loks: jūs nespēsiet izpildīt pirmo padomu, tas ir, nelikties ne zinis par to, ko par jums domā citi, ja paši nepārstāsiet apspriest citus cilvēkus.
Vienkārši saprotiet: jūs neesat bijuši viņu ādā, un pat ja šķiet, ka esat – nē, neesat. Katram galvā ir savi tarakāni, bet dzīvē savi apstākļi (kurus nosaka tarakāni), tā ka pietiek, pārstājiet.

15. SKAUDĪBA
Laime nav gūt to, ko vēlaties, bet vēlēties to, kas jums ir dots. Pat sociālie tīkli padara cilvēkus nelaimīgus, jo tā cilvēki redz savus bijušos klasesbiedrus, kursabiedrus, paziņas un kļūst vai zaļi no skaudības, jūtoties nekam nederīgi neveiksminieki.
Kad nākamreiz izjutīsiet skaudību, padomājiet, par ko tā ir: „Vai es tiešām gribētu kļūt par tādu cilvēku, pret kuru izjūtu skaudību?” Droši vien nē, jūs taču mīlat sevi (pat ja kaut kur dziļi, dziļi sevī).

Jūs skatāties uz svešu dzīvi, par kuru neko patiesībā nezināt, jūs pat iedomāties nespējat, par ko šis cilvēks domā. Iespējams, tajā brīdī, kad viņš ienirst savas privātmājas baseinā, viņš sevi ienīst un no kaut kā paniski baidās.
Iespējams, ka jūs, pastaigājoties pa mežu saulainā dienā izbaudāt daudz lielāku prieku un gūstat daudz lielāku apmierinājumu, nekā viņš, zvilnot baltajā Maldivu pludmalē.
Vārdu sakot, pietiek skatīties uz citiem; ja jums tagad ir labi, tad viss ir pareizi, ja ne, tātad dariet kaut ko, lai tā kļūtu.

16. NEPĀRLIECINĀTIBA
Laimīgiem cilvēkiem parasti piemīt pašcieņa (tikai nejauciet to ar uzpūstu ego). Laimīgi cilvēki ir apmierināti ar to, kas viņi ir, viņi izstaro pārliecību par sevi, nebaidās parādīt savas vērtības.
Nav nekāda iemesla būt par kaut ko nepārliecinātiem. Ja jūsos ir kādas īpašības, kas nepatīk, ir divas iespējas: pieņemt vai izmainīt.
Jebkurā gadījumā katrā cilvēkā viss ir sajaucies kopā: gan izvirtulis, gan puritānis, gan melīgs nelietis, gan pareizs un brīvs cilvēks. Jūs paši izvēlaties, kādam būt, vienīgi jūs, nevis daba, viņai te nav nekāda sakara.

17. BŪT ATKARĪGAM NO KĀDA, LAI BŪTU LAIMĪGA
Neviens cilvēks šajā dzīvē neaizpildīs jūsu tukšumu (ja tāds jūsos ir).
Neviens jūs nepadarīs laimīgu, ja esat nelaimīgi. Lai dalītu savu laimi ar kādu citu, sākumā šī laime sevī ir jāatrod, un tad jau atradīsies arī kāds, ar ko tajā dalīties. Tāpēc neceriet, ka jūsu laime ir kāda cita rokās, tā ir tikai un vienīgi jūsējās.

18. PAGĀTNE
Dzīvot pagātnē nozīmē norakt sevi tagadnē. Bija kļūdas, nu, labi, kam tad tādas nav bijušas? Sarīkojiet savām atmiņām greznas bēres, atcerieties vienīgi gūtās mācības.

19. ABSOLŪTA KONTROLE
Reizēm ir vajadzīgs gluži vienkārši atslābināties un ļaut dzīvei ritēt savu gaitu. Jūs nevarat kontrolēt VISU, nāksies ar to samierināties.
Citādi visu laiku būs jāuztraucas, jātracina sevi, bet rezultātā vienalga neko nevarēsiet izdarīt. Ir lietas, kuras atrodas ārpus mūsu kontroles iespējām, un tās ir tikai jāpieņem.
Galvenais ir līdzsvars. No vienas puses straumes nests baļķis, no otras – idiots, kurš sitas pret tukšu sienu.

20. CERĪBAS
Ja jūs neko negaidāt, nebūs vilšanās. Mēs bieži domājam, ka ja kaut kā rīkosimies, citi darīs tāpat. Tās ir ilūzijas. Neviens jums neko nav parādā, un tāpat arī jūs neko nevienam neesat parādā.
Nevienam nav pienākums būt laipnam, uzmanīgam, godīgam, patīkamam, tīram galu galā.
Nekam nav jābūt ideālam, apbrīnojamam, patīkamam, neaizmirstamam, lai gan tā var protams būt.
Ja būs – lieliski, ja ne, neskumstiet. Esiet gatavi pieņemt visu, kas notiek jūsu dzīvē, un esiet laimīgi.

Informācijas avots

logo

E-pasts: liga@luoffice.lv

Copyright © 2015 - 2022. Mājas lapu izveidoja: LUOffice