MANAS DOMAS

Zirgs. Saruna ar Zirgu. Klusums ar Zirgu. Draudzība ar Zirgu. Nomierinoša energīja. Siltums. Pieskāriens Zirgam. Tas viss ir Zirga dziedinošais spēks. Pirmo reizi satikšanās tuvumā ar Zirgu rada trauksmainas sajūtas. Tāda neziņa, kā šī tikšanās notiks, kā uzvedīsies Zirgs, kā jutīšos pati. Kā Zirgs uztvers mani -svešinieci, to, kura vēlas viņu paglaudīt, pieskarties, parunāties. Neziņa, kāda būs pirmā tikšanās minūte, desmitā tikšanās minūte, pirmā pusstunda.

"Mani tas vairs neinterē", "Pēc notikušā nespēju attapties", "Man bail", "Gremdējos atmiņās par pagātni", "Es nedrīkstu", "Nespēju vairs priecāties" ... tika daudz un dažādi mūsu psihoemocionālie stāvokļi mūs pavada ikdienā. Domāju, ka arī Tev tas nav svešs. Mēs pierodam pie šiem stāvokļiem, sadzīvojam ar tiem, jo domājam, ka gan tie paši par sevi pāries un atklak viss būs super labi.

Māksla sadzīvot ar emocijām
Dusmas, bailes, skumjas, riebums, nicinājums, pārsteigums, prieks, apmulsums, vainas apziņa, kauns... Tās visas ir pamatemocijas, kas rodas un nereti arī izgaist pat pāris sekundēs vai minūtēs.

DZIĻI MANĀ BŪTĪBĀ ir neizsmeļama mīlestības aka. Es tagad ļauju šai mīlestībai pacelties virspusē. Tā piepilda manu sirdi, ķermeni, prātu, apziņu, visu manu būtni, izstaro no manis visos virzienos un atgriežas manī daudzkārt lielāka.

Visa mūsu kultūra vienā vai otrā veidā apraksta neirotisku mīlestību. Filmas, romāni, dziesmas – viss, uz ko cilvēki balstās, veidojot priekšstatu par šīm jūtām. Tajās mīlestība ir atainota kā kaislīgas un visu nomācošas jūtas, kaut kādā mērā tā pat ir kā apsēstība.

Šī ir viena no spēcīgākajām tehnikām psihodrāmā. To radīja psihodrāmas dibinātājs Jakobs Moreno. Šo metodi izmanto, lai apzinātos un izteiktu to, kas Tev ir un rada spriedzi, dusmas, stresu! Jo tā rada emocionālu kontaktu ar situāciju un cilvēku, pat, ja tas nav realitātē blakus.

Jauns gads, jaunas apņemšanās! Un tā katru gadu mēs atkal un atkal no jauna apņemamies kaut ko sākt: sākt rūpēties par savu veselību, veselīgi ēst, sākt sportot, sākt beidzot lasīt grāmatas, utt. Katru gadu viens uz tas pats, spēcīga apņemšanās ir mūsu prātos un tur arī paliek. Apņemšanās paliek neiesāktas.

Dzīvē notiek tā, ka pie Tevis nekad neatnāks tā vai cita informācija, ja tā Tev nebūs vajadzīga, vai nebūsi tai gatavs. Ja reiz saņem kādu informāciju, nonāc kādā situācijā, satiec konkrētus cilvēkus, tad tam visam ir jābūt. Ir jābūt, lai Tu gūtu kādu dzīves mācību, apgūtu jaunas dzīves prasmes, izprastu savu dzīves ceļu, kā arī pieņemtu tos vai citus lēmumus.

logo

E-pasts: liga@luoffice.lv

Copyright © 2015 - 2022. Mājas lapu izveidoja: LUOffice