MANAS DOMAS

Topāzs – draudzības, apdomības, prieka un garīgās tīrības akmens

Topāzs mēdz būt visdažādākajos krāsu toņos: no zila, debess zila un zaļa līdz vīna dzeltenam, oranžam vai rozā. Tiek atrasti arī bezkrāsaini topāzi. Pēc sava ķīmiskā sastāva topāzs ir fluorēta alumīnija silikāts. Senajā pasaulē topāzu uzskatīja par akmeni, kas spēj atklāt noslēpumus. Ar tā palīdzību varēja ietekmēt apkārtējos, pakļaut sev citus cilvēkus un atmaskot intrigas.

Tāpēc tas ieguva nosaukumu „psihologu akmens.” Aņurveda topāzu uzskata par dārgakmeni, kas dod intelektuālu enerģijas lādiņu, spēj iedegt kaisli, mazināt bailes. Īpašniekam iesaka to nēsāt uz labās rokas pirksta, vislabāk – zelta gredzenā vai kā kulonu uz kakla. Topāzs spēj saasināt reakciju uz apkārtējo, attīsta intuīciju, pastiprina priekšnojautas. Šim akmenim piemīt dziednieciskas spējas.

Senajos laikos uzskatīja, ka zelta topāzs veicina auglību, dziedē garīgi slimos, spēj ārstēt aknu slimības, tuvredzības gadījumos atjauno normālu redzi. Topāzs dod spēku vājajiem, bet sievietēm – skaistumu, spēj celt labklājību, saglabā pozitīvu skatu uz dzīvi. Tiek uzskatīts, ka nēsājot topāzu uz kakla sudraba ietvarā, tad tas atvieglo astmas lēkmes, atbrīvo no bezmiega, saasina garšas izjūtas, ārstē podagru, palīdz epilepsijas gadījumos. Hronisku slimību gadījumos topāza nēsāšana paaugstina izveseļošanās iespējas. Šis akmens tika izmantots kakla ārstēšanā, mandeļu iekaisumu ārstēšanā un mugurkaula slimību ārstēšanā.

Ārstnieciskās topāza īpašības ir pazīstamas kopš seniem laikiem. Dziednieki izmantoja šo akmeni kā līdzekli pret saindēšanos. Daudzās valstīs ar topāza palīdzību ārstēja acu slimības., piemēram, tuvredzību. Tiek uzskatīts, ka šis akmens palīdz nervu slimību gadījumos, uzlabo miegu, atbrīvojot no bezmiega un nakts murgiem, Uzskata, ka topāzs palīdz aknu slimību gadījumos, žultspūšļa un liesas ārstēšanā. Daži tautas dziednieki ar topāza palīdzību atvieglo bronhiālās astmas lēkmes, aptur asiņošanu. Pastāv uzskats, ka topāzs jānēsā, lai novērstu saaukstēšanos un paaugstinātu imūnsistēmu. Maģiskās topāza īpašības arī ir zināmas kopš seniem laikiem. Austrumu valstīs zeltītais akmens tika uzskatīts par garīgās apgaismības simbolu. Indijā rozā topāzu dēvēja par burvju līdzekli, kas atgrieza zaudētās cerības. Daudzās valstīs no topāza izgatavoja talismanus, kas aizsargāja no ļaunajiem gariem, melnās maģijas, ļaunas acs un lāsta.

Topāzs – draudzības, apdomības, prieka un garīgās tīrības akmens. Senās leģendas šim akmenim piedēvē īpašības, kas spēj ietekmēm dabas stihijas. Topāzs pasargā cilvēkus, kas dzimuši skorpiona zīmē: šajā zīmē dzimušām sievietēm palīdz būt neatvairāmām, vīriešiem dod dzīves gudrību. Talismans ar topāzu tiek izmantots kā līdzeklis veiksmes piesaistīšanai, materiālās labklājības, veiksmei profesionālā jomā. Šis ir zinātnieku, komersantu un ceļotāju talismans. Talismans kulona vai piespraudes izskatā dos īpašniekam špēku, palīdzēs pārvarēt grūtības un sasniegt materiālo labklājību. Šo akmeni izmanto kā amuletu, kas atbrīvo sievieti no neauglības, bet vīriešus no dzimumnespējas.

No interneta dzīlēm

logo

E-pasts: liga@luoffice.lv

Copyright © 2015 - 2023. Mājas lapu izveidoja: LUOffice