MANAS DOMAS

Kā vīrietis manipulē caur klusēšanu

Jums tā ir bijis, ka uzrakstāt vai pasakāt kaut ko savam vīrietim, bet viņš klusē?

Vienalga, vai tas ir kas nevainīgs vai aizvainojošs – tas nav svarīgi, viņš ir pazudis, un jūs pārņem bailes, panika, vainas sajūta: laikam esmu viņu kaut kā aizvainojusi, laikam viņš ir kaut ko par mani uzzinājis, atklājis kādu kompromātu, kaut kad sen atpakaļ izdarīju ko nelāgu, un viņš to tagad ir uzzinājis un nolēmis mani pamest!

Sākat pārtīt atpakaļ savu dzīves filmu, mēģinot atcerēties visu, ko viņam teicāt, meklējat vārdus, kuri viņu varētu būt aizvainojuši... Stop... Nomierinieties... Jūs neesat viņu aizvainojusi. Pat ja gribēsiet, nespēsiet viņu aizvainot, vīrieši nav tik ievainojamas būtnes kā izskatās.

KĀ REAĢĒT, JA JŪSU VĪRIETIS KLUSĒ?
Vīriešiem ir tāda dabiska organisma reakcija – ielīst savā tukšajā alā, kastītē, kā saka daži psihologi. Daudzi to dara neapzināti un neuzskata par vajadzīgu atbildēt šeit un tagad, un tas ir normāli.
Tieši pauzes brīžos vīrieši pieņem sev svarīgus lēmumus, tāpēc no tā nevajag baidīties, gluži otrādi – varat sagaidīt ko jaunu, ko labu. Es to saucu par gumijas efektu, vīrietis ir apklusis, tātad viņš „stiepj gumiju” un drīz viņu atmetīs atpakaļ ar jaunu spēku. Ja šajā brīdī sāksiet raustīties un celt paniku, jūs izbojāsiet šo noslēpumaino brīdi un neļausiet vīrietim sajust, ka esat viņam svarīga.
Atklāšu jums vēl kādu mazu noslēpumu. Tajā brīdī, kad vīrietis jums neatbild, viņš droši vien aiz ieraduma gaida, ka sāksiet viņu meklēt, ne jau viņš to ļoti vēlas, bet viņš to vienkārši zina; un ja šajā brīdī noklusīsiet arī jūs, tad paniku sāks celt tieši viņš, tādā veidā viņam var nodot šīs bailes no zaudējuma. T.i., nevis baidīties pašai, bet prast savas bailes nodot viņam.

=> Partnera klusēšanu smadzenes uztver kā kontroles zaudēšanu pār situāciju, parādās panika un ieslēdzas vētraina fantāzija: partneris ir miris, apvainojies, jūs pametis, atradis sev citu, labāku utt. Smadzenes zīmē biedējošas ainas, ar pauzes ieturēšanas metodes palīdzību patiešām daudzus var novest līdz vājprātam, tāpēc vīrieši šo metodi labprāt pielieto – gan apzināti, gan neapzināti.
Ir noteikta vīriešu kategorija, kuri tā rīkojas speciāli. Viņi ar nolūku neatbild uz jūsu ziņām un atvairās no jautājumiem, īpaši, ja tie ir gana kutelīgi - lai izraisītu jūsos bailes no zaudējuma un piespiestu jūs atteikties no saviem jautājumiem un pretenzijām.
Tādā veidā liela daļa vīriešu vispār atsakās uzņemties jebkādu atbildību, izmantojot vienīgi pauzes ieturēšanas metodi. Tas ļauj turēt sievieti pastāvīgās bailēs un liegt veikt jebkādas darbības, viņa pati no visa ātri vien atsakās.

Piemērs. Viņš jums raksta:
- Tu atnāksi?
- Nē, nevaru, es nejūtos labi.
- ... (klusums)
- Man patiešām ir slikti...
- ... (klusums)
- Es izsaucu taxi, tūlīt būšu...
- Ok.
Aptuveni tā tas izskatās, ar pauzes ieturēšanas metodes palīdzību var piespiest sievieti izdarīt jebko.
- Tu man aizdosi 200 eiro līdz trešdienai?
- Iedotu, bet man nav.
- ... (klusums)
- Neapvainojies, man nav, mamma saslima, visu naudu izdevu par zālēm...
- ... (klusums)
Divas stundas vēlāk:
- Es dabūju naudu, aizņēmos no kaimiņienes.
- Ok.
Bet būtu jābūt šādi:
- Tu atbrauksi?
- ... (klusums)
- ???
- ... (klusums)
Nākamajā dienā:
- Labrīt, mīļā! Kā tev iet?
- Normāli.
VAI
- Tu man varētu aizdot 200 eiro līdz trešdienai?
- ... (klusums)
- Es uzreiz atdošu.
- ... (klusums)
Pēc nedēļas:
- Sveika, mīļa! Kā tev iet? Kur esi pazudusi? Es visu nokārtoju... Aizejam uz kino?

=> Mīļās, meitenes, ja iemācīsieties paklusēt „asākos” brīžos, jūs būsiet tikai ieguvējas. Uz vienām vienīgām pauzēm var izveidot brīnišķīgas attiecības, tās uzjunda vīriešos jūtas, jo bailes pazaudēt un mīlestība – tas bieži ir viens un tas pats, šīs enerģijas ir ļoti līdzīgas.
Šo tehniku var un vajag izmantot brīžos, kad, piemēram, jūs jau ilgāku laiku satiekaties, bet viņš jūs nebildina un vispār neaizskar tēmu par jūsu nākotni. Es te redzu tikai vienu risinājumu: pateikt viņam, ka vairs tā nevarat, ka jums ir vajadzīga ģimene, gribat tikt skaidrībā, vai jūsu starpā tā ir iespējama, lai nevilktu laiku garumā – tu apdomā visu un dod man atbildi!
Un ieturēt pauzi, nesatikties, neatbildēt uz īsziņām un ar citām tēmām saistītiem jautājumiem, neļaut viņam novirzīt jūsu uzmanību citā gultnē, nepievērst uzmanību viņa stāstiem, atrunām, ka viņam ir jāpabeidz studijas, jāatrod darbs, jānopērk dzīvoklis, mašīna, jāizšķiras, bla-bla-bla... Jūs no viņa sagaidāt vienīgi divas iespējamas atbildes – jā vai nē.
Un neraustieties, ja viņš nozūd, nogaidiet tik ilgi, cik liek sirds, piemēram, nedēļu – ja nebūs atbildes, tad uztveriet to kā „nē”, atlaidiet viņu un samierinieties.

=> Visdrīzāk ar šo pauzi viņš jūs „atvēsinās” cerībā, ka jūs nobīsieties un uzķersieties, tad viņš atgriezīsies, it kā nekas nebūtu noticis, un uzdos kādu muļķīgu jautājumu no sērijas „Kur tad tu biji nozudusi? Kā klājas?” Ja tā notiks, tad tas nozīmē, ka attiecības šis vīrietis veido, balstoties uz pauzēm un manipulācijām, un citādi viņš to darīt negribēs, tad nu sakiet viņam ardievas.
No tādiem cilvēkiem tāpat neko nesagaidīsi, viņi reizēm uzrodas, tad atkal pazūd, atkal parādās un atkal pazūd, visu laiku gaida, ka tu piekritīsi viņa noteikumiem, viņi var gaidīt gadiem, viņiem nav kur steigties, tādējādi šāda vīrieša uzmanība jums garantēta gadiem ilgi, jūs to saņemsiet pat bez fiziskā kontakta, tās ir kā sava veida attiecības smalkajā plānā, jūs zināt, ka viņš ir, kaut kur karājas kādā saitītē...
Sievietes man bieži jautā, kā rīkoties vienā vai otrā nesaprotamā situācijā, kad vīrietis ir pajautājis vai pateicis ko dīvainu, kad ir aizvainojis, un sieviete nezina, kā pret to attiekties un kā reaģēt.

Mana atbilde: nekā, vispār neatbildiet, ieturiet pauzi un problēma atrisināsies pati no sevis. Viņš bez vārdiem sapratīs, ka ir izdarījis ko aplamu un izspēlēs situāciju citādāk.

Vīrietis ar nenoturīgu psihi (tāpat kā sieviete) burtiski uzspridzinās jūsu telefonu dēļ šīs situācijas, ar to pašu arī jūs atgrūdīs, izraisīs vēlmi no viņa atbrīvoties. Adekvāts vīrietis izturēs jūsu pauzi ar cieņu un atbildēs, lai arī ne uzreiz, bet atbildēs. Savtīgs vai gadījuma cilvēks, kuram tas nav īpaši vajadzīgs, pats pazudīs.
Vispār klusēšana, lai arī ir manipulācija, tiek uzskatīta par kulturālu veidu, kā risināt dažādus jautājumus. Ar laiku, kad jūsu partneris sapratīs, ka šāds „klusums” jūs nespēj izsist no līdzsvara, viņš no tā atteiksies un sāks ar jums runāt!

Bet, lai tā notiktu, ir jāuzvar šajā klusēšanas cīņā! Un vispār, lai izveidotu noturīgas attiecības, ir mazāk jāpļāpā, labais veidojas klusumā... Tādējādi sieviete (tāpat kā vīrietis) kļūst vilinoša un noslēpumaina.


Informācijas avots: Kaspara Bērziņa psihoterapijas prakse

logo

E-pasts: liga@luoffice.lv

Copyright © 2015 - 2022. Mājas lapu izveidoja: LUOffice