MANAS DOMAS

Kas Tu esi, kad uz Tevi neviens neskatās?

Dzīvē notiek tā, ka pie Tevis nekad neatnāks tā vai cita informācija, ja tā Tev nebūs vajadzīga, vai nebūsi tai gatavs. Ja reiz saņem kādu informāciju, nonāc kādā situācijā, satiec konkrētus cilvēkus, tad tam visam ir jābūt. Ir jābūt, lai Tu gūtu kādu dzīves mācību, apgūtu jaunas dzīves prasmes, izprastu savu dzīves ceļu, kā arī pieņemtu tos vai citus lēmumus.

Tieši tāds brīdis šodien bija man, kad noklausījos kādu 1 h runu/stāstu un tas man lika atkal un atkal aizdomāties par savu dzīves ceļu, savām vērtībām, savām vēlmēm, mērķiem un neveiksmēm.

Sarunā/stāstā tika uzdoti jautājumi, par kuriem mums ikkatram derētu aizdomāties, saprast, izprast un pašiem sev godīgi atbildēt. Zinu, ka bieži vien mūsu pašu godīgā atbilde sev var ļoti nepatikt. Bet tā ir atbilde, lai Tu atkal no jauna varētu pieņemt lēmumus, kā rīkoties turpmāk.

Dzīvē kādreiz jāsaņem pamatīgs spēriens pa "pakaļu", lai sāktu analizēt savas rīcības, savus lēmumus, vai savas izvēles. Jānonāk zemākā punktā, kad sevis izanalizēšana ir vienīgais, kas tuprmāk palīdzēs salikt punktus, komatus un sakārtos to haosu, kurā esi dzīvojis, bet nu vairs tā tālāk nevar.

Ka Tu esi, kad uz Tevi neviens neskatās - tāds bija viens no daudziem jautājumiem uz kuru mums katram pašam sev derētu atbildēt. Pieļauju, ka daudziem no mums pat nebūs atbildes. Kas Tu esi bez slavas, atzinības, bez citu novērtējuma? Vai zini?

Kur ir Tava atbildība? - Vai saskati savu atbildību par situācijām Tavā dzīvē, vai steidz vainot visus apkārt, tikai ne sevi? Kurā brīdī Tu godīgi vari uzņemties atbildību par saviem lēmumiem? Vai Tu esi tas, kas tomēr vaino visus citus?!

Kas ir Tava izcilības zona? - Vai Tu domā, ka esi pats, pats labākais visur un vienmēr, vai tomēr māki atzīt, ka kaut kas Tev nav zināms tik labi, kā tas ir citam. Vai spēj jautāt pēc padoma, nevis izlikties par gudrāko uz pasaules? Mums katram ir sava izcilības zona, bet tas ir jāatzīst, jāsaprot, jāizprot. Jāiemācās lūgt pēc padoma un jāsaprot, kā kāds cits, kādā citā jautājumā arī ir savā izcilības zonā un tas būs tieši tas kas Tev nepieciešams. Nebaidies lūgt pēc padoma!

Ar ko Tu sevi atturi no labākas dzīves? - Te nu katrs var apstāties uz mirkli un padomāt. Kas ir tie lēmumi un darbība, kas Tevi attur? Iespējams, ja mainītu domāšanu, uztveri, paskatītos uz visu no malas un no savas iekšpasaules, pavērtos pavisam cits skats.

Kad kaut reizi saliec puzli, tad nākamā puzle ir tāds sīkums vien! - Te nu nevar nepiekrist! Mēs bieži vien apstājamies pusceļā, bēgam no problēmu risināšanas. Mēs esam veltījuši laiku attiecībām (piemēram), rodas kāda problēma un mēs bēgam, pat nerisinot to. Ir nepieciešams liels gribasspēks un apņemšanās, lai šo attiecību puzli saliktu līdz galam. Tikai tad mēs droši varēsim turpināt attiecības, jo mums būs jau zināšanas, kā risināt to vai citu situāciju līdz galam un nebēgt prom , kad parādās nākamā problēmsituācija.

Ko Tu pateiktu sev, ja savu šī brīža versiju satiktu uz ielas? Vai Tu būtu kopā ar savu šī brīža versiju? - kad pēdējo reizi un vai vispār jebkad esi uzdevis sev šādu jautājumu? Un kāda ir Tava atbilde? Biedējoša?

Vai kaut kas no visa iepriekš rakstītā Tev lika aizdomāties? Iespējams esi jau šobrīd sācis pārvērtēt sevi, savus lēmumus, rīcības, attieksmi. Iespējams, ka tieši šis ir īstais brīdis, kad salikt puzli, lai jau nākotnē tas būtu vieglāk un netiktu lieki tērēts laiks atkal un atkal saņemto spērienu pa "pakaļu". Ja pats nevari tik galā un tad meklē kādu, kura izcilības zonā ir Tev vajadzīgās atbildes. Mācies atzīt, ka neesi visu zinošs, mācies pieņemt cita zinības un tās pareizi izmantot savā dzīves ceļā.

Jeb arī pastāv iespēja, ka Tu neesi vēl gatavs tam visam. Neesi vēl gatavs "saburzīt" savu EGO un smelties dzīves gudrības, lai turpmāk tās padarītu Tavu dzīvi, attiecības, darba lietas tieši tādas, kā vēlies.

Lai veicas!

 

Paldies mirklim un Edgaram Untālam, kuru es sadzirdēju šodien FB un varēju paņemt no tā visu, kas man nepieciešams, manai labākai nākotnei!

 

 

Stāsta autore

Liga Leontine Uzulniece paraksts

 

logo

E-pasts: liga@luoffice.lv

Copyright © 2015 - 2022. Mājas lapu izveidoja: LUOffice