MANAS DOMAS

Kā saprast sievieti?

Tu kā vīrietis, iespējams, gribi saprast savas dzīves problēmu cēloni, lai to likvidētu. Tu uzskati, ka, aizrokoties līdz problēmas saknei, atrisināsi to reizi par visām reizēm. Tāpēc arī, tad kad tavai sievietei ir emocionāla problēma, tu gribi noskaidrot iemeslu. Tu gribi saprast, kas viņu sarūgtinājis. Tu pieņem, ka ir kāds konkrēts iemesls, gribi to noskaidrot un vērst situāciju uz labu.

Tā kā tu sievieti mīli, tad sāc viņu iztaujāt: "Kas noticis? Vai es tevi kaut kā sarūgtināju? Par ko tu raudi? Vai tev tuvojas mēnešreizes? Vai kāds tev pateica ko riebīgu?"
Tev liekas: ja uzzināsi viņas skumju cēloni, tad atradīsi pretlīdzekli. Taču tā nenotiek, varbūt tava iztaujāšana mīļotās noskaņojumu padara pat vēl drūmāku.

Iespējams, būsi pārsteigts, bet 90% sievietes emocionālo problēmu rodas no tā, ka viņa jūtas nemīlēta. Tāpēc neanalizē viņu kā tāds pacienti diagnosticējošs ārsts vai psihologs. Vienkārši paud savu mīlestību - to pašu mīlestību, kas liek tev uzdot viņai visus šos jautājumus. Pieej viņai klāt, ieskaties dziļi acīs, apskauj un noglāsti. Pasaki, cik ļoti tu viņu mīli, uzsmaidi, padungo viņas mīļāko dziesmu un uzaicini uz deju....

Pastāv liela iespēja, ka emocionālā problēma izgaisīs. Iespējams, kādas grūtības aizvien būs, un varbūt tu varēsi viņai palīdzēt tikt ar tām galā, taču emocionāli viņa jutīsies apmierināta.

Analītiska pieeja sievietes skumjo noskaņojumu mazina ļoti retos gadījumos. Visbiežāk vīrieša analīze un centieni kaut ko mainīt uz labo pusi tikai satricina viņu vēl vairāk. Pajautā, kas skumjos brīžos viņai palīdz vairāk - mīlestība vai problēmas analīze.

Dāvāt mīlestību ir tik viegli! Patiesībā to vēlaties jūs abi, taču tev, kā jau vīrietim, ir tendence mesties viņai virsū ar praktiskiem risinājumiem. Bet tieši to viņa negrib, un šādi centieni lielākoties situāciju tikai pasliktina.

Nākamreiz, kad tavai sievietei ir slikts garastāvoklis, pieņem, ka viņa jūtas nemīlēta. Vienkārši pieņem, ka tā ir, pat ja tev šķiet, ka iemesls nevarētu būt tik vienkāršs un ka viņas nelāgajam noskaņojumam noteikti ir kāds pamatīgs cēlonis, kuru varētu vērst par labu.

Skaties uz viņu kā uz puķi, kas jāaplaista, nevis kā uz motoru, kam jāpieregulē karburators. Nedomā, ka noticis kas slikts. Pieņem, ka viņa vienkārši grib just tavu mīlestību - dziļi, spēcīgi, maigi un nepārtraukti.

Ieskaties sievietei acīs ar mīlestību, pieskaries viņai ar mīlestību, runā vai dziedi ar mīlestību un tad vēro, kas notiek ar mīļotās noskaņojumu. Un tikai tad, kad izveidota mīlestības saikne, kad viņas sliktais garastāvoklis ir izgaisis tavā mīlestībā, kad viņa atslābst un nomierinās, varat pārrunāt visu, kas vēl pārrunājams.

Informācijas avots: D. Deida "Īsta vīrieša ceļš"
Kaspara Bērziņa psihoterapijas prakse

logo

E-pasts: domatava@domatava.lv

Copyright © 2015 - 2021 Domātava