MANAS DOMAS

Vīrieti - klausies sievietē!

Vīrieti - klausies sievietē tā, it kā klausītos okeāna viļņos vai lapu šalkoņā. Sievietes sacītais ir viņas tābrīža izjūtu atspoguļojums. Protams, reizēm viņa runā vīrišķajā stilā un saka to, ko domā, taču biežāk (un emocionālos mirkļos gandrīz vienmēr) viņas sacītais ir vārdos ietērptās izjūtas.

Viņas teiktais daudz vairāk līdzinās dzejai nekā skaidram rīcības plānam. Emociju uzplūdā sacītais par to, ko viņa grasās darīt, patiesībā ir tikai acumirklīga jūtu izpausme jeb tas, ko viņa gribētu darīt šobrīd. Ik pēc piecām minūtēm sievietes jūtas - un tātad arī tas, ko viņa grasās darīt, - var mainīties.

Ja brīnies par sievietes rīcību un pārmet: "Bet tu taču teici....." - esi aizmirsis par viņas sievišķo būtību. Sievietes teiktais ir kā debesīs slīdošs mākonis: te tas ir skaidri saskatāms, te jau pavisam izplūdis. Mākonis rodas vēja un gaisa mijiedarbībā.

Tavas mīļotās vārdi ir mijiedarbība starp viņas izjūtām, jūsu attiecībām, redzamām un neredzamām tābrīža situācijas niansēm. Pēc mirkļa šie faktori mainīsies un līdz ar tiem - arī viņas izteikumu.

Piemēram, tu viņai jautā: "Vai tu gribētu aiziet uz kino?"
Viņa atbild: "Tā īsti ne."
Tad tu viņu apskauj, pacel gaisā un atkārto jautājumu.
Pastāv liela iespēja, ka viņa atbildēs: "Labi!"

Patiesībā runa nav par sievietes vēlmi doties uz kino, bet par jūsu šībrīža attiecībām. Un tu pieļausi lielu kļūdu, ja pēc pirmās noraidošās atbildes apsēdīsies pie televizora.

Patiesībā viņa nedomā, ka negrib iet uz kino, pat ja tā saka. Un viņa nemelo. Vīrietis un ikviens, kas runā vīrišķā stilā, uzskata, ka netiek patiesību nenozīmē melot. Taču sievišķajam tipam patiesība ir relatīvs jēdziens, kas pakārtots jūsu spēkam. Sievišķās puses "patiesība" ir tas, ko viņa jūt šajā brīdī.

Tāpēc tad, kad mīļotā bilst, ka vēlas kopā ar tevi pārcelties uz Pitsburgu, bet vēlāk, kad jau esi pārdevis māju, paziņo, ka nekur pārcelties negrasās, nesāc kliegt: "Bet tu taču teici....!" Izteikdama vēlmi pārcelties, viņa jūsu attiecībās jutās labi. Vēlāk, sacīdama, ka nekur negrib pārcelties, viņa jūsu attiecībās jutās slikti. Nav jēgas strīdēties par to, ko sieviete teica vai neteica, - ir jāstiprina mīlestība, un viss nokārtosies.

Tāpēc netici tam, ko sieviete saka, ja tajā brīdī mīlestības plūsma nav dziļa un pamatīga. Un pat tad paturi prātā, ka viņa, visticamāk, runā par savām pašreizējām izjūtām, nevis par sarunas tēmu. Ja sieviete, izsakot savas vēlmes, neatrodas pilnīgas mīlestības plūsmā, tad neko neplāno, balstoties uz viņas teikto.

Esi gatavs, ka, izjūtām mainoties, viņa kuru katru mirkli var pārdomāt. Atceries, ka sievietes salīdzinājumā ar vīriešiem mēdz daudz labāk sajust neredzamo. Mēģini izšķirt, kad izpaužas sievietes mainīgais noskaņojums un kad - intuīcija.

Lai gan vīriešiem nereti šķiet, ka sievietes melo, patiesībā tā nav. Tāpēc, pieņemot lēmumu, vīrietim jāpaļaujas uz savu situācijas redzējumu, nevis uz sievietes teikto. Ja, izdabājot viņas mainīgajiem izteikumiem, vīrietis ielaidīsies kompromisā ar savu patiesību, tad beigās viņš, visticamāk, vainos sievieti.

Ieklausies sievietes sacītajā, bet pats galvenais - pievērs uzmanību viņas izjūtām. Apsver partneres viedokli un pieņem iespējami labāko lēmumu, ieklausīdamies pats savā sirdī. Tikai tad, pat ja sieviete vēlāk savas domas mainīs, tu viņu nevainosi, ka esi novirzījies no ceļa.

Tikai tad tu spēsi priecāties par viņas smalko jūtīgumu un mainīgajām emocijām. Tikai tad sievietes dziļā intuīcija kļūs par tavu labāko sabiedroto. Tieši tāpēc vīrietim ir pašam jābūt atbildīgam par jebkuru savu lēmumu un jābalsta tas savā patiesajā būtībā.

Informācijas avots: D. Deida "Īsta vīrieša ceļš"
Kaspara Bērziņa psihoterapijas prakse

logo

E-pasts: domatava@domatava.lv

Copyright © 2015 - 2021 Domātava