MANAS DOMAS

Zirga dziedinošais spēks

Zirgs. Saruna ar Zirgu. Klusums ar Zirgu. Draudzība ar Zirgu. Nomierinoša enerģija. Siltums. Pieskāriens Zirgam. Tas viss ir Zirga dziedinošais spēks. Pirmo reizi satikšanās tuvumā ar Zirgu rada trauksmainas sajūtas. Tāda neziņa, kā šī tikšanās notiks, kā uzvedīsies Zirgs, kā jutīšos pati. Kā Zirgs uztvers mani -svešinieci, to, kura vēlas viņu paglaudīt, pieskarties, parunāties. Neziņa, kāda būs pirmā tikšanās minūte, desmitā tikšanās minūte, pirmā pusstunda.

Un tad laiks pazūd un esmu tikai es un Zirgs. Joprojām trauksmaini un ar cieņu pret tik lielu un staltu dzīvnieku. Bet Zirgs stāv rāms un kluss un ļaujas. Ļaujas pieskārieniem, sarunai, vienkārši būšanai blakus. Ar katru minūti iekšējās sajūtas ar vien labākas, sasprindzinājums sāk izgaist un iestājas vairāk miera.

Jau trešajā tikšanās reizē ir drošāka sajūta, Zirgs sajusts un ļoti tuvs. Nav baildes doties Zirga mugurā, mierīgā solī un izjust tā kustību un siltumu. Tā mēs soļojam kopā, kā viens vesels un izbaudam klusumu. Tikai ik pa brīdim paslavēju Mersīti par viņa Darbu un drošibas sajūtu, ko viņš man dod. Patiešām svarīgo drošības sajūtu, kas būtiska ik uz soļa.

Cilvēks un Zirgs - tajā visā ir liela savstarpēja enerģija, savstarpēja sapratne, ļaušanās, abpusējs miers un uzticēšanās. Tikai tā varam līdzpastāvēt un baudīt viens otra klātbūtni. Iesaku ikvienam izbaudīt šo īpašo kopābūšanu, mieru un enerģiju, tas viss pievelk ar neredzamu spēku un vienkāši ļauj būt tajā īpašajā mirklī.

 

Zirgs Merkūrijs, 8 gadi, dažādu sacensību čempions. Ļoti garšo āboli :)

 

 

Raksta autore

Liga Leontine Uzulniece paraksts

 

VIDEO

Zirgs - Merkūrijs - Mersītis un Es

WhatsApp Image 2022 09 06 at 10.36.13

WhatsApp Image 2022 09 06 at 10.17.58

 

Informācijai: Reitterapija ir rehabilitācijas metode, ar kuru pēc pacienta funkcionālo spēju novērtēšanas veic fiziskā, psiholoģiskā un sociālā potenciāla attīstīšanu un pacientu ārstēšanu, izmantojot jāšanu ar zirgu. Reitterapiju izmanto neiroloģisko, ortopēdisko, terapeitisko, kardioloģisko, oftalmoloģisko pacientu, kā arī personu ar garīga rakstura traucējumiem rehabilitācijai.

Reitterapijas mērķi:
    – uzlabot un atjaunot daļēji zaudētas vai arī kompensēt pilnīgi zaudētās kustību un balsta aparāta funkcijas;
    – uzlabot līdzsvaru un koordināciju;
    – normalizēt muskuļu tonusu;
    – panākt gaitas iniciāciju, to trenēt, uzlabot gaitas kvalitāti;
    – veicināt slimnieka pašpaļāvību, pašcieņu, paškontroli un neatkarību.

logo

E-pasts: liga@luoffice.lv

Copyright © 2015 - 2023. Mājas lapu izveidoja: LUOffice